Уругвай изтръгна с дузпи бронза на Копа Америка

Луис Суарес спаси двукратния световен шампион от резил срещу Канада

14 Юли 2024
Капитанът и герой на Уругвай в мача за третото място Луис Суарес (в средата, №9) и съотборниците му ликуват с бронзовите медали от Копа Америка 2024 на ст. "Банк ъф Америка" в Шарлът.

Уругвай спечели бронзовите медали от Копа Америка 2024 и завърши в Топ 3 на футболния шампионат на американския континент за 31-ви път в историята. В мача за 3-то място на тазгодишното 48-о издание на надпреварата, провеждащо се в САЩ, 15-кратният носител на титлата надделя над дебютанта Канада след 2:2 в редовното време и 4:3 при изпълнението на дузпи.

В герой за "селесте" се превърна ветеранът Луис Суарес. 37-годишният капитан на тима първо изравни резултата във втората добавена минута на ст. "Банк ъф Америка" в Шарлът и спаси двукратния световен шампион от шокиращо поражение срещу "кленовите листа" още в редовното време.

После пък бившият нападател на "Аякс", "Ливърпул" и "Барселона" и настоящ голмайстор на "Интер Маями" вкара четвъртия изстрел от 11 метра за урусите, последван от фатален пропуск на звездата на канадците Алфонсо Дейвис, уцелил напречната греда. Преди него от бялата точка пропусна и Исмаел Коне, чийто удар беше отразен от вратаря на южноамериканците Серхио Рочет.

В началото на мача Уругвай поведе рано с попадение на Родриго Бентанкур още в 8-ата минута. Канада изравни в 22-рата с красив гол с акробатичен удар на Коне, а в 80-ата стигна до пълен обрат чрез добавка на Джонатан Дейвид. Един гол на уругвайците преди почивката беше отменен заради засада на Факундо Пелистри, а в 78-ата Федерико Валверде уцели греда.

Бронзът е 10-и в колекцията от медали на Уругвай в Копа Америка и първи след 2004 г. Тимът има също така 6 сребърни отлиия и 15 златни, с които дели първата позиция във вечната ранглиста на турнира с Аржентина.

Действащият шампион има шанс да оглави еднолично класацията, ако тази вечер успее да защити титлата си от 2021 г. и спечели отличието за 16-и път. Финалът срещу Колумбия е от 3:00 ч. българско време след полунощ на 15 юли и ще бъде предаван пряко по платения ТВ канал "Макс спорт 3".

¡Revive la victoria de Uruguay por penales sobre Canadá para llevarse el tercer puesto de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!