Медия без
политическа реклама

България ще играе в Група II на световното по тенис и през 2026 г.

Женският национален отбор загуби и от Грузия и остана без шанс за промоция

11 Апр. 2025
Капитанът Магдалена Малеева (втората от дясно на ляво) и избраничките ѝ Лия Каратанчева, Изабелла Шиникова, Денислава Глушкова, Росица Денчева и Лидия Енчева позират заедно с останалите членове на щаба в комплекса на тенис академия "Херодоту" в Ларнака.
БФТенис
Капитанът Магдалена Малеева (втората от дясно на ляво) и избраничките ѝ Лия Каратанчева, Изабелла Шиникова, Денислава Глушкова, Росица Денчева и Лидия Енчева позират заедно с останалите членове на щаба в комплекса на тенис академия "Херодоту" в Ларнака.

Женският ни национален тим не успя да се пребори за завръщане в Група I на Евро-африканската зона за "Били Джийн Кинг къп" - световното отборно първенство по тенис при дамите. Воденият от капитана Магдалена Малеева състав загуби и втория си мач от плейофната група на турнира в Ларнака (Кипър), отстъпвайки пред Грузия с 0-2 след срещите на сингъл.

В двубоя между вторите ракети Денислава Глушкова (№512 в света) бе разгромена от Екатерине Горгодзе (№366) с 1:6, 1:6 само за 65 мин., а след това в сблъсъка на първите ракети Лия Каратанчева (№309) претърпя драматичен обрат срещу Мариам Болквадзе (№195) със 7:5, 6:7 (7), 2:6 след 3:06 ч. битка на твърдия корт в комплекса "Херодоту". В тайбрека на втория сет българката пропусна три поредни мачбола при 6:3 точки.

Така се обезсмисли мачът на двойки, за който бяха заявени Каратанчева и Изабелла Шиникова срещу Зозия Кардава и Оксана Калашникова. Заради напълно протоколния му характер той бе отменен.

Без значение вече е и утрешният двубой между Грузия и Норвегия, тъй като и двата отбора ще вземат квоти за по-горната зонална група. Вчера норвежките също победиха тима ни (с 2-1) и така и двата състава са по един успех, докато нашите тенисистки са две поражения. По регламент промоция ще получат първите два от трите тима във финалния поток.

Това означава, че България ще играе в Група II на зона "Европа-Африка" за BJKC и през 2026 г.

Последвайте ни и в google news бутон

Ключови думи:

Били Джийн Кинг къп

Още по темата