Френски пилот от Формула 2 загина в уикенда на "Спа"

02 Септ. 2019
Кран изнася останките от болида "Заубер" на Хуан Мануел Кореа.
ЕПА

Пилот от Формула 2 загина при тежка катастрофа на състезанието за "Гран при" на Белгия от състезателния уикенд на пистата "Спа-Франкоршан". Още във втората обиколка надпреварата в събота бе прекъсната заради тежък сблъсък, оказал се фатален за 22-годишния френски талант Антоан Юбер. Той се блъсна в предпазното заграждение, след което болидът му изскочи на пътя на движещия се с над 250 км/ч Хуан Мануел Кореа (Екв).

Двете коли се размазаха една в друга и се разлетяха на части по трасето. Веднага на мястото пристигнаха линейки, които откараха двамата в болница, където французинът е починал. 20-годишният еквадорец Кореа има множество травми по тялото, но е без опасност за живота.

Юбер се състезаваше за тима на "Арден" и заемаше осмата позиция в генералното класиране в първия си сезон във Формула 2. Той бе част от програмата за млади пилоти на "Рено", а през миналата година спечели титлата в сериите GP3.