И Салах не помогна на Египет за Купата на Африка

08 Юли 2019
Мохамед Салах напуска разплакан терена, след като мечтата му да изведе Египет до Купата на Африка угасна рано.

Дори и голямата звезда на "Ливърпул" и световния футбол Мохамед Салах не успя да помогне на отбора на Египет и той отпадна още на 1/8-финалите на турнира за Купата на Африка, на който освен това е домакин.

Египтяните, спечелили и трите си мача от предварителната група, срещнаха пред препълнените със 75 000 зрители трибуни на ст. "Интернешънъл" в Кайро тима на Южноафриканската република, който пък се класира като отбора с най-слаби показатели от всички продължили след групите (4-ти от заелите третите места с победа и 2 загуби). Гостите бяха взели специални мерки за опазване на Салах, който така и не излезе на голова ситуация, но пък успя да изведе на два пъти сам пред вратата другия основен нападател - Трезеге (Махмуд Ахмед Ибрахим Хасан). Последният обаче и двата пъти само търкули топката в ръцете на вратаря Ронуен Уилямс.

А в 85-ата мин. египтяните бяха попарени при бърза контраатака на съперника, завършила с гол на Тембиконси Лорч - 0:1.

Минути след поражението египетската футболна федерация уволни мексиканския треньор на отбора Хавиер Агире, а президентът ѝ Хани Або Рида обяви, че се оттегля от поста си.

На 1/4-финала тимът на РЮА ще срещне Нигерия, който отстрани носителя на трофея - Камерун, с 3:2. Друга оформена 1/4-финална двойка, но в другата част на схемата, е Сенегал - Бенин. Бенин отстрани Мароко след 1:1 в редовното време и продълженията и дузпи след това. Сенегал пък победи с 1:0 Уганда, което коства уволнението на треньора на угандийците Себастиен Десабр.