Налбантова се класира за 1/8-финал на Евро 2024 по бадминтон

Следващата съперничка на 18-годишната българка е олимпийската шампионка Каролина Марин

10 Апр. 2024
Калояна Налбантова
Инстаграм

Първата ракета на България при жените Калояна Налбантова се класира за 1/8-финалите на Евро 2024 по бадминтон в Саарбрюкен (Гер).

18-годишната националка от Първомай (№84 в света) се справи с Вивиен Шандорхази (№83) с 2:1 (17, -19, 13) гейма след 59 минути игра. Това бе втора победа за европейската шампионка за девойки от общо два мача с унгарката. С успеха Налбантова прибави нови точки за олимпийската ранглиста, в която е точно под чертата за директно класиране в Париж.

На утрешния 1/8-финал обаче Калояна ще излезе срещу защитаващата титлата си и №1 в схемата Каролина Марин. Испанката е олимпийска шампионка от Рио`16, има три световни и шест европейски титли. До този момент Налбантова и 5-ата в световната ранглиста испанки не са играли официален мач помежду си.

Другата ни представителка на сингъл при жените - Христомира Поповска (№117 в света), загуби във II кръг от Агнеш Короши (Унг, №104) и отпадна. Това бе пети мач между двете и пета победа за унгарката.

На Евро 2024 утре започват своето участие и европейските шампионки при женските двойки Габриела и Стефани Стоеви (№22 в света), които са поставени под №3 в схемата и стартират директно от 1/8-финалите срещу испанките Паула Лопес и Лусиа Родригес (№67). Другият ни дует - Михаела Чепишева и Цветина Попиванова (№168), ще играе срещу Джули Макферсън и Киара Торънс (Шот, №46).