Норис взе безапелационно победа №3 във Формула 1

Британецът се доближи на 52 т. от върха в генералното класиране

22 Септ. 2024
През повечето време Ландо Норис беше сам по трасето в Сингапур.

Ландо Норис спечели по безапелационен начин третата победа в кариерата си във Формула 1. Британският пилот на "Макларън" спечели "Гран при" на Сингапур, като беше недостижим от началото до края на нощното състезание по уличното трасе.

24-годишният англичанин стартира от полпозишън и не изпусна водачеството в нито един миг от надпреварата, налагайки непосилно темпо за световния шампион Макс Верстапен. Асът на "Ред Бул" финишира втори, с изоставане от почти 21 сек., а третата позиция на подиума заслужи Оскар Пиастри с втория "Макларън".

Топ 5 допълниха Джордж Ръсел с "Мерцедес" и Шарл Льоклер с "Ферари", а веднага след тях се нареди настоящият пилот на "сребърните стрели" и бъдещ такъв на "черните кончета" Люис Хамилтън. В зоната на точките влязоха още Карлос Сайнц-младши ("Ферари"), Фернандо Алонсо ("Астън Мартин"), Нико Хюлкенберг ("Хаас") и Серхио Перес ("Ред Бул").

Точката за най-бърза обиколка отиде при Даниъл Рикардо с РБ, който в самия край мина през бокса за нови меки гуми и записа рекордния тур. До този момент бонус точката щеше да иде при Норис, но в крайна сметка той получи само полагащите му се за първо място 25.

В генералното класиране начело остава Верстапен с 331 т. и аванс от 52 пред Норис (279). Тройката допълва Льоклер (245).

В календара на Ф1 следва пауза от четири седмици. Следващият старт е за "Гран при" на САЩ в Остин на 20 октомври. В щата Тексас ще се проведе и четвъртият от общо шест спринта, които са предвидени през 2024 г.