Пилот с изтичащ договор спечели Гран при на Бахрейн

06 Дек. 2020
Болидът на Шарл Льоклер ("Ферари") е оставен край пистата след инцидент, който прекрати участието на пилота в състезанието за Гран при на Бахрейн.

Мексиканският пилот на "Рейсинг Пойнт" Серхио Перес спечели по удивителен начин второто състезание за Гран при на Сахир в Бахрейн. Стартът, който бе без седемкратния световен шампион Люис Хамилтън, предложи драма още в началото. Перес бе ударен от Шарл Льоклер ("Ферари") и трябваше да продължи от последна позиция. При инцидента Льоклер приключи участие, заедно със стартиралия от трета позиция Макс Верстапен ("Ред Бул").

Страхотно състезание направи Джордж Ръсел, който замени Хамилтън в екипа на "Мерцедес" днес. Той дори водеше в голяма част от състезанието. Последваха обаче серия от грешки в бокса на "Мерцедес". По време на "безплатен бокс" механиците забавиха движещия се на втора позиция Валтери Ботас с около 40 секунди и в крайна сметка му бе върнат старият комплект гуми.

Ръсел получи след това съобщение отново да се прибере в бокса, понеже се движел с гуми на Ботас, с което изгуби лидерската позиция и излезе на 5-то място. След това Ръсел отново трябваше да се отбие при механиците заради съобщение, че една от гумите му губи налягане. Той се върна на пистата 14-ти, шест обиколки преди края и завърши на 9-о място.

Така Серхио Перес спечели първата си победа в кариерата във Формула 1. Интересното е, че той няма договор с нито един отбор за следващия сезон. На второ място завърши Естебан Окон ("Рено"), а трети - Ланс Строл ("Рейсинг Пойнт").

ARE YOU NOT ENTERTAINED pic.twitter.com/WBKBAhhwGy

— BWT Racing Point F1 Team (@RacingPointF1) December 6, 2020

До края на сезона остава състезанието за Гран при на Бахрейн на 13 декември. В генералното класиране Хамилтън е недостижим с 332 т., пред Ботас (205), Верстапен (189) и др.