Везенков стана четвърти реализатор за "Кингс"

Българската суперзвезда постигна първия си двуцифрен актив в НБА

28 Окт. 2023
Александър Везенков записа първия си двуцифрен актив в мач от НБА
Туитър

Александър Везенков показа още по-уверена игра и подобри представянето си, като стана четвърти реализатор за "Сакраменто Кингс" при втория си официален мач в НБА. "Кралете" отстъпиха драматично в като домакин на "Голдън Стейт" със 114:122, а най-добрият баскетболист на Европа вкара 10 точки за своя тим (8 в първия мач).

Треньорът Майк Браун този път даде по-малко минути игрово време на българина - 10 минути (16 при дебюта срещу "Юта"), но те му стигнаха да събере първия си двуцифрен актив след две великолепни тройки и една борба. Везенков успя в два от четирите си изстрела за три точки и бе стопрозентов в другите си два опита към коша.

Най-стабилни за "Сакраменто" отново бяха трите звезди на тима ДеАрън Фокс (39 т., 5 борби, 4 асистенции), Домантас Сабонис (19 т., 17 б., 5 ас.) и Кийгън Мъри (16 т., 8 б.). Колкото Везенков вкара и Харисън Барнс, който добави и 4 борби.

Но над всички в мача бе суперзвездата на НБА и "Голдън Стейт" Стеф Къри. Гардът на "воините" бе неудържим и наниза 41 т., от които 16 в ключовата за победата трета четвърт. Клей Томпсън добави 18 т., а с 12 приключи Джонатан Каминга.

Мач №3 за "Сакраменто" от редовния сезон в НБА е в понеделник, отново в "Golden 1 Center" - срещу "ЛА Лейкърс", в който е друга мегазвезда - ЛеБрон Джеймс.