Медия без
политическа реклама

От ала-бала министър кризата допря до премиер за зор-заман

21 Авг. 2024

"Единственото, което политиците правят, е да създават кризи”, каза за (О)позиция зам.-главният редактор на "Сега" Петьо Цеков. Повод за думите му е абсурдната политическа криза, възникнала след като президентът Румен Радев отказа да подпише указа за служебен кабинет на Горица Кожарева, тъй като в него фигурира вътрешният министър Калин Стоянов.

Според Цеков призивите политиците да седнат и да се разберат за "хубава и прозрачна процедура, която да излъчи едни хубави и прекрасни хора за Сметната палата, или за омбудсман" и от които да се избере премиер за зор-заман, звучи добре на думи, но всъщност е проблем. "Защото тази страна не може да живее в такава безтегловност още време", смята той. 

На въпрос дали Димитър Главчев е единственият вариант стабилността да се възстанови поне за малко, Цеков отговори, че това е най-бързият и лесен вариант за излизане от кризата.

"Ала-бала" министър ли се оказа Калин Стоянов, чието име политически опоненти използват, за да водят битките си? "Калин Стоянов може утре да се върне начело на районното в Приморско, може да стане депутат, както му предложи Пеевски. Може да е какъвто си поиска, но Калин Стоянов като личност не е важен", каза журналистът. "Важно е, че Калин Стоянов е министър на вътрешните работи. Този дебат осветли една истина, която всичкия знаят - МВР има изключително голямо отношение при възпиране на някои черни практики в изборния процес. МВР е чук, то е бухалка, която се стоварва там, където трябва да се стовари. То може да си затвори очите, а може и да спре процеси, свързани с купуването на гласове. И именно за това то е ценно. Ако не е този Калин Стоянов, сигурно ще е друг Калин Стоянов, при когото също ще има съмнение за отношението му към изборния процес", смята Цеков.

И допълни, че решението на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов да оттегли подкрепата си за МВР шефа е заради това, че герберският лидер е осъзнал, че  да бъде свързван с Калин Стоянов ''му вреди, защото наистина не е хубаво един политик, който отива на избори, да се свързва с вътрешния министър''.

В предването ще видите още:

Да очакваме ли още от същото след парламентарните избори?

Защо политическия елит неглижира изборния процес и не мотивира хората да излязат да гласуват?

Как терминът ''домова книга" неглижира списъка с хора, които би трябвало да са кандидати за висшия пост министър-председател?

Последвайте ни и в google news бутон

Ключови думи:

(О)позиция, Петьо Цеков

Още по темата