България постигна втора победа в Лигата на нациите (видео)

Националите успяха с прагматичния си футбол и срещу Норвегия

09 Септ. 2018
Резервата Радослав Василев се радва на гола си във вратата на Норвегия.

Националният отбор на България спечели и втория си мач в група 3 на Лига 3 в новия турнир на УЕФА - Лига на нациите. Този път победата бе с 1:0 срещу гостуващия отбор на Норвегия. Попадението вкара резервата Радослав Василев в 59-ата минута, а в герой за тима ни отново се превърна Пламен Илиев.

Вратарят бе над всички, особено преди почивката, когато играта на националите ни бе доста неубедителна. Той спаси два много опасни удара на бившия нападател на "Литекс" Бьорн Йонсен. Веднъж и Иван Бандаловски се намеси, за да избие в корнер удар отблизо на Стефан Йохансен в 38-ата минута.

След почивката нашите заиграха по-стабилно в центъра на терена и в атака, но Илиев отново трябваше да се намесва - при шутове на Йохансен от пряк свободен удар и на резервата Александер Сьорлот.

Както и при гостуването срещу Словения в четвъртък обаче, и сега прагматичният футбол, налаган от селекционера Петър Хубчев, даде резултат. Влезлият като смяна нападател на "Черно море" Радослав Василев вкара гол с глава след хубав пробив и центриране отдясно на Страхил Попов. В 67-ата мин. тимът ни дори можеше да удвои, но защитникът Николай Бодуров не отигра добре топката, оставайки изненадан, че тя стигна до него през куп играчи. В 88-ата мин. пък норвежците останаха с човек по-малко, след като Харвард Нортвейд получи втори жълт картон. За съжаление сърцатата игра и успехът на българския отбор не бяха подкрепени от достатъчно фенове на трибуните, където имаше под 10 000 зрители.

"Еуфорията е страшно голяма. Ако трябва да сме реалисти, надхитрихме отбора на Норвегия... След такъв мач не мога да намеря точните думи, за да охарактеризирам поведението на момчетата - уникални! Чисто футболно, а и физически отстъпваме на този съперник, но тези неща често не са водещи. Понякога, даже много често по-големият дух решава мача. Желанието за победа ми хареса най-много, както и желанието да се раздадем максимално за националния отбор. Казах и на момчетата в съблекалнята веднага след мача, че не мога да отлича никого, а за мен е важно, че се представихме като отбор", коментира Хубчев пред БНТ.

Следващият ни мач от турнира е на 13 октомври, когато в София ще гостува отборът на Кипър.