България спечели с 2:1 срещу Кипър (видео)

Националите останаха начело в групата си в турнира Лига на нациите

13 Окт. 2018

Националният отбор по футбол спечели с 2:1 срещу Кипър домакинството си от група 3 на Лига С в турнира Лига на нациите. Тимът ни проспа първото полувреме и допусна съперникът да поведе с 1:0, но след почивката заигра доста по-силно и обърна резултата с голове на Кирил Десподов и Тодор Неделев. И за двете попадения асистенциите бяха на Страхил Попов.

Селекцията на Петър Хубчев започна доста инертно мача. Единственото по-сериозно положение пред вратата на Кипър бе създадено всъщност от съперников играч - в 32-ата мин. Пиерос Сотириу за малко не си отбеляза автогол, опитвайки се да избие шут на Неделев. Изненадващо кипърците поведоха в 41-ата мин. чрез най-големия си талант Григорис Кастанос. 20-годишният халф, който играе за младежкия тим на "Ювентус", заби топката след последователни грешки на Страхил Попов и Николай Бодуров, и лошо пласиране на Антон Недялков.

Думите, казани в съблекалнята от Хубчев, дадоха ефект и националите заиграха много по-активно през втората част. В 59-ата мин. Неделев подаде красиво към Страхил Попов, който веднага центрира отдясно и Десподов изравни с глава. В 69-ата мин. обратът бе факт - капитанът Ивелин Попов подаде хитро към Страхил Попов, който отново центрира точно и Неделев отбеляза с ефектен шут.

В последните минути българският отбор се прибра да пази резултата, което позволи на Кипър да наложи натиск и дори да пропусне добро положение да изравни.

С третата си поредна победа в групата България остана начело в класирането с 9 точки, на 3 точки пред следващия - Норвегия, срещу който ни предстои гостуване във вторник. По-рано днес норвежците победиха с 1:0 като домакин Словения.

"По-голямата отговорност, която трябваше да поемат като отбор, им тежеше на играчите в началото. През първото полувреме някои от нещата не се получаваха. Няма да кажа какво си говорихме на почивката, но понякога треньорите си казват нещата на по-висок тон. Опитваме се да бягаме от извиненията, че сме изморени. Срещу Норвегия ще се опитаме да направим нещо друго", коментира Хубчев пред БНТ.