"Лудогорец" остана кръгла нула в групата си

11 Дек. 2020
Бразилецът Алекс Сантана зяпа червения картон, който реферът Виталий Мешков му показа за безспорната дузпа, която халфът на "Лудогорец" направи в 60-ата минута.

"Лудогорец" не успя да спечели и последния си двубой от група J на Лига Европа - 1:3 в домакинството срещу ЛАСК. Така разградчани завършиха на последно място, без спечелена точка. Това бе и най-слабото представяне на "Лудогорец" в групите на европейските турнири, защото досега тимът винаги бе имал някакъв актив.

Липса на достатъчно мотивация и агресия в играта, чести грешки, лесно губене на топката, а и слаба физическа форма (до голяма степен заради това, че повечето футболисти от тима изкараха COVID-19). Всичко това превърна "Лудгорец" в предвидим и лесно преодолим съперник за останалите в групата - "Тотнъм", "Антверпен" и ЛАСК.

Специално последният мач - срещу австрийците в Разград, до един момент вървеше обнадеждаващо. На почивката резултатът бе 0:0, но основна причина за това има националният вратар Пламен Илиев, който спаси дузпа в 45-ата мин., изпълнена от Томас Гойнингер. Нарушението бе извършено от друг наш национал - Сисиньо, който събори Егещайн и получи жълт картон за това. Отделно преди това в 14-ата мин. Доминик Райтер (ЛАСК) улучи греда.

На почивката и.д. треньор на "Лудогорец" Станислав Генчев се опита да раздвижи играта, защото тимът му само няколко пъти успя да мине центъра и да направи опит за атака. В игра влезе Елвис Ману и само след 37 секунди той успя да открие резултата след чудесна асистенция отляво на Клаудиу Кешерю.

След това обаче "Лудогорец" продължи с грешките, а те лесно се наказват от противник от средноевропейска класа, какъвто е ЛАСК (и каквито претенции има да е и разградският отбор). Филип Визингер изравни в 56-ата мин., а само след 5 минути пълният обрат бе факт. Бразилският халф на домакините Алекс Сантана извърши нарушение срещу Рене Ренер и съдията даде втора дузпа за гостите. При това Сантана получи червен картон. Вратарят Пламен Илиев пък този път бе безпомощен при удара на Ренер.

С човек по-малко и гол пасив "Лудогорец" напрактика се предаде, вместо да натисне да търси голове. Стигна се до трети гол за ЛАСК. В 67-ата мин. Мадс Мадсен вкара с глава след центриране на Егещайн. До края австрийците удариха още веднъж греда.

Така "Лудогорец" завърши с голова разлика 7:19 на дъното в група J. В другия мач "Тотнъм" спечели с 2:0 в Лондон срещу "Антверпен" и завърши на първо място с 13 т. Белгийският тим следва на точка отзад и също се класира за 1/16-финалите в турнира. ЛАСК е трети с 10 т.

"Всички сме изключително разочаровани, че приключваме кампанията по такъв начин - без нито една точка. Това не отговаря по никакъв начин на амбициите и на нивото на отбора. Изиграхме много слабо първо полувреме. След почивката успяхме да поведем. След изравнителния гол много бързо рухнахме и дадохме инициативата на съперника. Има много неща върху, които да работим. Отговорността за слабото представяне е на всички. Отборът може много повече, можехме да се представим по-добре в много от мачовете и да спечелим точки. След края на сезона (б.ред. - последния мач за 2020 г.) ще стане ясно какво е моето бъдеще. В момента съм временен наставник. Имаме да изиграем три мача в Ефбет лига и трябва да ги спечелим. Целта е да станем шампиони и да спечелим Купата на България", каза Станислав Генчев.