"Ботев" (Пд) не вкара гол, но си остави шансове за Кипър

26 запалянковци на двата отбора бяха арестувани след сбивания в центъра на София

20 Юли 2022Обновена
Атакуващият халф на АПОЕЛ Далсио (вдясно) дърпа за фланелката Дилан Мертенс от "Ботев" (Пд) в опит да спре атаката му по време на двубоя в София.

"Ботев" (Пд) не успя да победи АПОЕЛ в първия мач от II квалификационен кръг на Лига на конференцията, но с равенството 0:0 успя да съхрани шансове за реванша в Кипър на 28 юли.

Мачът не изобилстваше от голови ситуации, но и двата отбора пропуснаха своите шансове да спечелят. До почивката вратарят на "Ботев" Хидайет Ханкич спаси в 24-ата мин. удар на Кингсли Сарфо, а в 39-ата - на Лукас Соуза.

Точно преди края на първата част пък Емануел Току ("Ботев") изпусна на два пъти да вкара. В 80-ата мин. Исам Чибек с глава пропиля нова възможност да открие резултата за АПОЕЛ.

КОМЕНТАР

След края треньорът на "Ботев" (Пд) Азрудин Валентич заяви: "Тежък мач, но това е огромна стъпка напред за нас, защото след първите два мача в България не започнахме добре (б.ред. - "Ботев" загуби с 0:1 от "Хебър" и 2:3 от "Ботев", Вр). Не показахме никакъв страх от АПОЕЛ. В момента, в който започнаха да задържат повече топката, тогава нещата се усложниха. В края на първото полувреме пропуснахме положения да отбележим. Видяхме, че и двата тима, че не сме все още готови физически. Шансовете остават 50 на 50. Гордея се с моите футболисти и с това как се бориха. Разбира се отрази се това, че за АПОЕЛ това бе първи мач. Те отпаднаха физически и ще анализираме това. Имаме добър отбор, имаме качество и искаме във всеки мач да играем футбол. На хартия трябва да кажем, че АПОЕЛ е голям отбор и е фаворит за втория мач, но моята работа е да намеря слабите им места. За всички нас ще бъде трудно да играем срещу 15 000 на реванша. Ние сме млад отбор с много потенциал".

ГРОЗНИ СЦЕНИ

Преди мача имаше напрежение и масов бой между футболни запалянковци на двата отбора в центъра на София. Фенове на "Ботев" (Пд) и АПОЕЛ стигнаха до стълкновения помежду си и с полицията.

Безредиците са започнали около 16:30 ч. в района на Орлов мост, предаде БНР. От МВР по-късно съобщиха, че са задържани 26-има души, като 7 от тях са кипърци, а останалите 19 - пловдивчани. Според информация на "Нова телевизия" у един от задържаните са открити наркотици.

Има пострадали фенове на кипърския клуб. Екипи на спешна помощ им оказват помощ на място. Има засилено полицейско присъствие, там са изпратени и допълнителни сили на жандармерията.

По информация на Sportal.bg мелетата са се заформили и от двете страни на бул. "Цариградско шосе". Инцидентът стартирал, когато ултраси на АПОЕЛ в нетрезво състояние започнали да замерят полицаите с камъни. Те били в едно от заведенията в Борисовата градина края езерото Ариана.