Медия без
политическа реклама

Медик: Починалите от коронавирус са много повече от обявените

04 Февр. 2020
ЕПА/БГНЕС

В Ухан пациентите вече се прехвърлят в новата болница с 1000 легла, като всички се надяват, че тя ще помогне за изолиране на разпространението на коронавируса. Но медик коментира, че са претоварени и не могат да се справят с всички случаи, пише "Дойче Веле". Ето какво разказва Джиеси Луо*:

"Смятам, че има много повече инфекции и смъртни случаи от коронавирус, отколкото съобщените официално. Когато предварителният тест установи, че пациентът има белодробна болест, тестът с нуклеинова киселина (NAT), който открива вирусите, невинаги може да се извърши, защото списъкът с чакащи е много дълъг. М такъв случай пациентът не се диагностицира. Освен това, ако някой умре от белодробната болест и не му е бил направен NAT тест, смъртта му не е статистически регистрирана като причинена от коронавируса.

Пациентите със симптоми на коронавирус често трябва да чакат с часове, преди да получат лечение. Предписват им се лекарства и ги изпращат по домовете, за да се самоизолират. Чакалните са пълни с кашлящи хора, а здравите, които трябва да изчакат при тези условия, рискуват заразяване. Отнема много време, за да стигнете до друга болница. Ако някой няма автомобил, той зависи от такситата, но за всеки жилищен блок са определени официално само по две таксита.

Само няколко доброволци отвеждат хората в болницата. Аварийният номер 120 е напълно блокирал и вече не работи. Хората са принудени да ходят пеша до болницата. Защитните маски и дезинфектанти са разпродадени. Болниците имат много ограничени доставки. Същевременно в Ухан пристигнаха много дарения. Но не стигат, за да могат лекарите да спазват разпоредбите да сменят маски и предпазно облекло на всеки четири до шест часа.

Допълнителните 2000 легла в новопостроените болници не са достатъчни, защото няма достатъчно медицински персонал. Лекарите и медицинските сестри са тотално претоварени и системата, организираща смените, се разпада. Необходимо е дългосрочно лечение, за възстановяване от белодробна болест и властите в момента мобилизират и по-малки клиники."

*Джиеси Луо е псевдоним на медицински работник в болница в Ухан. Той е предпочел да не бъде цитиран със собственото му име от страх за сигурността си.

Последвайте ни и в google news бутон

Ключови думи:

Ухан

Още по темата