Анонимните банкови сейфове ще останат в миналото. Парламентът прие промени в Закона срещу прането на пари, които забраняват анонимността, а също и използването и откриването на сейф на фиктивно име.
Брокерите на недвижими имоти ще трябва да правят проверка на клиентите си не само при покупко-продажби, но и при отдаване на скъпи имоти, когато месечният наем надхвърля 10 хил. евро, гласи друга поправка, гласувана от депутатите на второ четене. Търговците на произведения на изкуството също ще бъдат длъжни да идентифицират клиентите си, да бдят за съмнителни сделки и да докладват пред компетентните органи. И тук става дума за повишена бдителност за по-едри сделки - които превишават 10 хил. евро.
Под обхвата на закона попадат и лицата, които по занятие предоставят услуги за обмяна на виртуални валути и признати валути без златно покритие, доставчиците на портфейли, които предлагат попечителски услуги. Това на практика е първата регулация в българското законодателство на дейности, свързани с виртуалните валути.
Поредните законови промени са свързани с европейската директива срещу изпирането на пари. Приемането им е едно от условията за допускането на България в "чакалнята за еврото".