Григор Димитров и "Каните" паднаха на финала в Абу Даби

24 Дек. 2023
Туитър
Григор Димитров обсъжда с Лойд Харис как да отправи сервиса си в мача срещу руснаците Медведев и Рубльов

Григор Димитров записа победа на сингъл и загуба на двойки, а неговият тим "Каните" отстъпи драматично във финалния двубой на предколедния шоутурнир Световна лига (World Tennis League - WTL) в Абу Даби (ОАЕ), в който двубоите са от по един сет.

Мачът започна добре за "Каните", които поведоха със 7-6, тъй като Стефанос Циципас (Гър) и Паула Бадоса (Исп) победиха със 7:6 (3) руснаците Даниил Медведев и Мира Андреева в откриващия минимач на смесени двойки. След това обаче Бадоса и Арина Сабаленка (Блрс) поведоха с 5:2 и загубиха с 5:7 при женските дуети от Андреева и София Кенин (САЩ), което даде аванс на "Орлите" от 13-12.

В мача на двойки при мъжете пък Григор Димитров и Лойд Харис (ЮАР) загубиха от руснаците Медведев и Андрей Рубльов с 3:6 и тимът им съвсем изостана назад - 15-19.

В последвалия минимач на сингъл при жените Сабаленка отстъпи с 4:6 пред Кенин и това до голяма степен реши изхода от финала, тъй като накрая Димитров трябваше да победи Рубльов, за да се стигне до допълнителни 4 гейма (по правилник на турнира, ако губещият отбор вземе последния минимач, се играят допълнителни геймове, колкото е разликата в крайния резултат).

Григор се справи с първата част от задачата, като обърна руснака от 0:2 до 6:3 гейма и така вкара мача в драматичното продължение. То трябваше да е 4 гейма, като българинът трябваше да спечели задължително първите три, за да запази шанс поне за шампионски тайбрек. Той започна с 1:0 след свой сервис, но след това Рубльов затвори мача, като взе своето подаване и така "Орлите" спечелиха второто издание на Световната лига.