Медия без
политическа реклама

Украинци записаха "химна на истинската Русия"

Музика от ракетни залпове, сирени, стрелба, писъци и плач

19 Март 2022

Анонимна общност от украински музиканти пусна композицията „Химн на истинската Русия" — руският химн, сглобен от реални звуци на експлозии и обстрел на украински градове. Пред сайта Meduza авторите на произведението разказаха накратко за работата си.

„Четвърта седмица у нас се води война. През цялото това време ние украинците мислим как да се борим с руската пропаганда. Търсим идеи, които могат да отворят очите на целия свят – и в частност на руснаците – за това, което прави тяхната страна, какво прави тяхното правителство, какво правят техните войници. По време на една дискусия ни хрумна идеята да направим интерпретация на руския химн с истинските звуци на войната.

Авторите на идеята са украинци. Никой от тях не е в безопасност, бомбите продължават да падат над страната. Продуцентът, който се включил доброволно, е номинираният за „Грами“ Роджър Леао. Неговата компания 7Cs Songs & Sounds помогнала за миксирането на алтернативния руски химн и поставянето му на всички музикални платформи.

February 24 was the day when Ukrainian people woke up at 4 a.m. due toair raid sirens. Those can still be heard all over Ukraine. Every day and every night, ...

Всички звуци, представени в алтернативната версия на руския химн, са реални. Те са взети от стотици документални видеоклипове. Включени са обстрели с ракетни комплекси „Град“ на Харков и Мариупол, ракетна атака срещу Бабий Яр в Киев, обстрел на цивилни в Херсон и бомбардировката на Суми.

„Целта на проекта не е да дискредитира националния символ на Руската федерация. С помощта на тази интерпретация ние показваме на целия свят, включително на руснаците, какво правят руската армия и руските власти със своята страна и със своите символи. Звуци от експлозии, ракетни залпове, танкови атаки, сирени за въздушни нападения, стрелба, писъци и плач – така хората по света сега виждат и чуват съвременна Русия.

През първите два дни сайтът на проекта беше посетен от повече от 350 хиляди души от цял ​​свят. 

Последвайте ни и в google news бутон

Още по темата