Община Стара Загора вече е получила 4,5 млн. лв. от правителството за финансиране на новата мултифункционална спортна зала в града, разбра се при посещение на премиера Бойко Борисов в града. Съоръжението ще бъде изградено върху общински терен от 20 дка в парк "Артилерийски" и ще разполага с 5200 седящи места, е припомнил кметът Живко Тодоров, цитиран от агенция "Фокус".
Конкурсът за проектиране на съоръжението тръгна с фалстарт и бе отменен след получени възражения от Камарата на архитектите в България заради дискриминационни условия към участниците и текстове, влизащи в колизия със закона за авторското право. Новата обществена поръчка е съобразена с критиките на архитектите. Колко точно средства ще са необходими за строителството на сградата обаче тепърва щяло да се разбере след приключване на проектирането. Не е ясно защо на толкова ранен етап се резервира такава голяма сума от бюджета. Според кмета тя щяла да стигне за първоначалните етапи.
"Тук бяха казарми, а сега е прекрасен парк, хората го използват и му се радват. Преди изборите обещах, че Стара Загора ще има нова голяма зала, финансирането е осигурено“, коментира на място премиерът Бойко Борисов. Той се впусна и в други строителни теми като метрото на София, магистрала "Хемус" и тунела под Шипка. По-късно премиерът коментира и съдбата на енергийния комплекс "Марица Изток" в контекста на рисковете пред околната среда. "През следващите 5-6 години ще се търси работещо решение за бъдещето на енергийно-промишления комплекс „Марица изток“, където предстои да се затворят откритите рудници за добив на лигнитни въглища, а топлоцентралите да преминат на друг тип гориво. Решението за съдбата на енергийно-промишления комплекс „Марица изток“ ще бъде взето колективно, а не еднолично. Ние не можем с лека ръка да се откажем от мястото, където се произвежда 60 на сто от електроенергията ни, просто не можем да заменим тази база с нещо друго, със сигурност има по-съвременни технологии и те трябва да бъдат избрани след диалог с всички партии“, коментира Борисов, цитиран от БНР. Той припомни, че в комплекса работят между 15 000 и 20 000 души, които трябва да бъдат спокойни за бъдещето си.