Бразилия пое по-трудния път на Копа Америка (схема)

Колумбия ще има по-удобен съперник на 1/4-финалите, след като завърши пред "селесао"

03 Юли 2024
Футболистът на "Барселона" Рафиня скача високо, след като е вкарал гола за Бразилия срещу Колумбия.

Бразилия завърши на второ място в група D на турнира Копа Америка и ще трябва да срещне на 1/4-финалите 15-кратния победител Уругвай. Мачът ще е в неделя от 04:00 ч. наше време.

Тимът на селекционера Доривал Жуниор можеше да избегне трудния съперник, ако бе спечелил последния си мач в групата срещу Колумбия, но направи 1:1 и остана с 5 т. Колумбийците пък завършиха със 7 т. и спечелиха първото място, а с това и възможността да срещнат далеч по-удобен отбор в следващата фаза - Панама, който за пръв път ще играе в елиминациите на Копа Америка. Двубоят е също в първите часове на неделя - от 01:00 ч.

Срещата в Санта Клара (Калифорния) започна много добре за "селесао", след като Рафиня откри още в 12-ата мин. от пряк свободен удар. Интересното е, че това бе първи гол за Бразилия от директен пряк свободен удар на Копа Америка от 1999 г. насам. В добавеното време на първата част обаче десният бек на колумбийците Даниел Муньос изравни след подаване на Джон Кордоба. След почивката двата отбора така и не създадоха достатъчно добри положения, с които да спечелят мача.

¡Revive el empate entre Colombia y Brasil que selló la clasificación de ambos países a los cuartos de final de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!

В другия мач Коста Рика победи с 2:1 Парагвай и завърши групата на трета позиция с 4 т. И двата тима обаче отпадат от надпреварата.

Костариканците имаха първоначално шанс да продължат при по-голяма победа, обвързана със загуба на Бразилия. Затова и започнаха ударно мача в Остин (Тексас), като поведоха с 2:0 още преди да са минали 10 минути. Точни бяха Франсиско Калво в 3-ата мин. с глава и Жосимар Алкосер в 7-ата.

Развоят на другия двубой обаче охлади ентусиазма на Коста Рика и темпото рязко спадна. Парагвай намали чрез Рамон Соса в 55-ата мин., но така и не успя да стигне до първата си точка в турнира. Това бе първо участие в историята на парагвайския футбол на големи шампионати (Копа Америка и световно първенство), при което националният тим губи всичките мачове в групата си.

¡Revive el triunfo de Costa Rica ante Paraguay por 2-1 para cerrar sus participaciones en el grupo D de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!