Мексико се сбогува с Копа Америка

Венецуела достигна без грешка до 1/4-финалите на турнира в САЩ

01 Юли 2024
Футболистите на Мексико са се събрали да си направят колективен разбор след равенството с Еквадор, което ги изхвърли от турнира Копа Америка.

Двукратният финалист на Копа Америка (1993, 2001) Мексико отпадна в тазгодишния турнир още в груповата фаза. "Ацтеките" се нуждаеха от задължителна победа над Еквадор в последния си мач от група В, но завършиха 0:0 и останаха на трето място с 4 т. и голова разлика 1:1. Резултатът изпрати еквадорците на 1/4-финал, тъй като техният баланс е с гол повече - 4 т. и 4:3.

Мексиканците имаха повече шансове в двубоя в Глендейл, Аризона, като на три пъти имаха претенции за дузпи. В последния случай, в 8-ата минута на добавеното време, главният рефер Марио Ескобар (Гватемала) дори първоначално отсъди нарушение на Феликс Торес срещу Гийермо Мартинес, но след консултация с VAR отмени решението си. Отделно в 65-ата минута мексиканецът Томас Хименес улучи левия страничен стълб.

Еквадор обаче ще има голямо предизвикателство на 1/4-финалите, където ще срещне световния шампион Аржентина. Мачът е в петък от 4:00 ч. българско време.

¡Revive el empate entre México y Ecuador, que clasificó a la Tri a los cuartos de final de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!

Победител в група В стана отборът на Венецуела с пълен актив от 9 т. Победата в последния мач бе над Ямайка - 3:0. Точни бяха Едуард Бейо с глава в 49-ата мин., бившият футболист на "Евертън", "Уест Бромич" и "Нюкасъл" Саломон Рондон в 56-ата и резервата Ерик Рамирес в 85-ата.

Воденият от аржентинеца Фернандо Батиста тим достигна до петия си 1/4-финал при участията си на Копа Америка и в събота от 4:00 ч. ще срещне дебютанта Канада в опит да се класира за втори път за 1/2-финал.

Ямайка пък остана на последно място без спечелена точка.

¡Revive el gran triunfo de Venezuela en Austin por 3-0 sobre Jamaica para cerrar el grupo B de la CONMEBOL Copa América USA 2024™!