Формула 1 добави две нови състезания за 2020 г.

10 Юли 2020
Серхио Перес бе първи и трети в двете свободни тренировки днес
Туитър

Формула 1 потвърди официално, че са добавени още две състезания в календара на шампионата за 2020 г. Така, с вече обявените състезания, първенството става от общо 10, след като бяха добавени стартове в Италия и Русия.

До момента сигурни бяха осем надпревари, последната от които на 6 септември за Гран при на Италия на пистата "Монца". След нея обаче отборите ще останат на Апенините за състезание №9, което ще бъде за Гран при на Тоскана и ще е на пистата "Муджело". Там ще бъде и историческото състезание №1000 за "Ферари" във Формула 1.

Десетият старт пък ще се проведе на градската писта в Сочи и ще е за Гран при на Русия, при това точно на датата, която бе обявено предварително - 27 септември.

И това не е всичко, защото предстои да бъдат уточнени дати за още две състезания в юбилейния сезон №70 на F1 - в Азия и Южна Америка.

We've added some more dates for your diary 📒#F1 pic.twitter.com/SyMuR8w8R6

— Formula 1 (@F1) July 10, 2020

Всички тези вести бяха съобщени днес на пистата " Ред Бул Ринг" край Шпилберг, където в неделя ще се състои второто състезание от скъсения заради коронавируса сезон 2020 - за Гран при на Щирия. Миналата седмица там бе и първият старт - за Гран при на Австрия, спечелен от Валтери Ботас ("Мерцедес").

Днес Ботас бе в челната тройка на най-бързите времена за обиколка и на двете свободни тренировки. В първата финландецът постигна най-добро време 1:05.089 мин., като беше по-бавен с 0.222 сек. от победителя Серхио Перес ("Рейсинг Пойнт") и с 0.126 сек. от втория - Макс Верстапен ("Ред Бул").

Beautiful shots of Sergio Perez on track in FP1 😍

Checo and co. will be back on track for FP2 shortly 🙌#AustrianGP 🇦🇹 #F1 pic.twitter.com/bJl5uyF7jU

На втората тренировка отново тези трима пилоти заеха челните места, като този път най-бърз бе Верстапен с 1:03.660 мин. за обиколка, следван от Ботас (на 0.043 сек.) и Перес (на 0.217).

Световният шампион Люис Хамилтън в първата сесия даде четвърто време, а във втората - шесто (след Ланс Строл с "Рейсинг Пойнт" и Карлос Сайнц с "Макларън").

Въпреки анонсираните подобрения по болида за този уикенд, болидите на "Ферари" отново не бяха конкурентни, като най-предно място зае Шарл Льоклер - 9-и във втората тренировка (Себастиан Фетел остана 16-и).