Везенков и компания крушираха тежко в Ел Ей

Българският баскетболист се включи със силни минути в края

13 Дек. 2023
Домантас Сабонис (седнал на паркета) и останалите звезди на "Сакраменто" не бяха на познатата висота срещу Пол Джордж (вляво) и компания при гостуването си в Лос Анджелис.
ЕПА/БГНЕС архив

Само денонощие след звучната домакинска победа срещу "Бруклин Нетс" (131:118) "Сакраменто Кингс" претърпя тежко поражение като гост на "Лос Анджелис Клипърс" в редовния сезон на НБА. Рано тази сутрин тимът на Александър Везенков беше разгромен с 99:119 в зала "Crypto.com Арина" в Ел Ей.

Българското крило се представи на прилично ниво, особено в заключителната четвърт. 28-годишният Саша прекара на паркета общо 20 минути, в които отбеляза 9 т., хвана 3 борби, направи 3 асистенции и открадна 1 топка. Националът ни вкара 4 от 7 стрелби, включително 1 от 3 за тройка.

Звездите на "кралете" останаха под очакванията. Обичайният двигател в състава на Майк Браун - Де`Аарън Фокс, завърши с едва 14 т., към които също добави 3 борби и 3 асистенции. Домантас Сабонис постигна "дабъл-дабъл" от 15 т. и 10 борби, а най-резултатен за гостите беше Кайлър Мъри със 17 т.

С най-голям принос за успеха на "ножиците" се отличи Кауай Ленърд с 31 т., 4 борби и 3 асистенции. Джеймс Хардън завърши с 15 т., 6 борби и 7 асистенции, а още 15 т. добави резервата Норман Пауъл.

Въпреки загубата "Сакраменто" остава на 5-о място във временното класиране на Западната конференция с актив 13-9. "ЛА Клипърс" пък е на 7-а позиция с 13-10.

Следващият двубой на "Кингс" е домакинство срещу "Оклахома Сити Тъндър" на 15 декември от 5:00 ч. българско време.