Тежък скандал предизвика решението на депутата от "Продължаваме промяната" Георги Гвоздейков да напусне парламента. От опозицията го обвиниха, че се подготвя да оглави току-що сформираното държавно дружество "Държавен медицински въздухоплавателен оператор".
Интересно е, че създаването на въпросното дружество беше заложено точно днес в програмата на Министерския съвет. За това съобщи лично премиерът в оставка Кирил Петков. Идеята е да осигурява своевременна медицинска помощ по въздуха във всяка точка на страната. Предвижда се да бъдат закупени 6 медицински вертолета, за които здравното министерство вече обяви обществена поръчка.
От опозицията съзряха в решението на Гвоздейков конфликт на интереси. Александър Несторов от ДПС припомни, че до днес депутатът от ПП заемаше поста на зам.-председател на парламентарната комисия по транспорт. Това според него означава, че предстоящото назначение на Гвоздейков цели да прокара решения, които вече са били взети в комисията. Зам.-шефът на ИТН Тошко Йорданов пък се закани, че партията му ще следи внимателно каква работа ще свърши Гвоздейков в дружеството. Тома Биков от ГЕРБ-СДС призова бившия вече депутат да обясни от трибуната защо напуска парламента. "Съвсем нормално е и той да си каже думата. Ако прецени, това разбира се не е задължително, но е редно, когато става въпрос за спекулации", каза Биков. До края на дебата обаче Гвоздейков запази мълчание.
Най-върлите противници на бившия депутат обаче се оказаха народните представители от "Възраждане". В началото на месеца те обявиха, че депутатът от "Промяната" е спечелил конкурс за директор на дирекция "Летателни стандарти", бил е назначен, въпреки че е станал депутат, и за да запази мястото си в дирекцията, е излязъл в неплатен отпуск. От ПП защитиха Гвоздейков и обвиниха "Възраждане" в разпространяване на клевети.
Дебатът в пленарната зала излезе от рамките на добрия тон и премина в обвинения в корупция, а Тома Биков обяви, че става въпрос за "технократско назначение на политическа фигура". За да "върнат добрия вкус", от БСП поискаха 15-минутна почивка. "Дебатът за Гвоздейков се превърна в гвоздея на програмата!", обобщи иронично Любен Дилов от ГЕРБ-СДС.
Накрая оставката на Георги Гвоздейков бе приета със 111 гласа "за", 29 "против" и 6 "въздържали се".